DogMania

Vise od Foruma

HomeRegistracijaLogin

Share | 

KUPIRANJE ili NE ?!

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Cerski
Moderator
Moderator

Broj komentara : 32
Registration date : 2008-01-26

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Tue Feb 12, 2008 12:34 pm

Mihaela (citat):
Odlučila sam kupirati Lorda...još samo da nađem odličnog veterinara koji će mi to napraviti...

Ovaj Sasa sa foruma to odlicno radi! A i nije daleko u Bosni je.
Na vrh Go down
http://www.vdcergebirge.co.yu
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Wed Feb 13, 2008 10:49 pm

S obzirom da psi imaju drukčiju toleranciju boli vjerujem da zahvate koji se u današnje vrijeme rade oni gotovo ni ne osjete...[/quote]

Sa ovim se ne bi slozila!!!

Kad je moj Mate isao na kupiranje misla sam :cas posla i gotovo je, nece nista ni osjetiti....
Najprije kad udjes unutra kod veta se trebas pomiriti da samo zbog izgleda-jer zelis da ti pas izgleda ljepse i mocnije- ti stene nece prezivjeti operaciju i da si jedino TI kriv za to...
Drugo, kad vec nosis stene radi sebe tamo onda je red da i ostanes unutra tokom operacije,a ne d ga ostavis,odes na kavu i vratis se kad je sve gotovo...
Najprije ono pomirivanje da se mozda vise nece nikad probuditi,pa kad vidis svoga najdrazeg kako lagano tone u san i neznas da li je to zadnji put da ga vidis....pa kad cujes zveket kako se stezaljke stezu, onda kidanje uha, krv po stolu...
Pa se usred operacije dok mu reze i siva usi probudi, pa ga cujes onako jadnog i nemocnog kako cvili a nemoze se ni pomaknuti...Pa mu je vet tek posli kad smo i ja i sandra poludile dao jos malo anestezije da ga ne boli...
onda ga onako bezivotnog i karvavog vodis kuci....
Tad sam se isplakala ko godina!!!!!!!!Crying or Very sad Crying or Very sad
Nakon toga mamuran tetura po kuci, skinu mu se zavoji...
Slijedi oporavak...nastaju krastice, jako ga cese,a svaki put kad se pocese sve raskrvari....kad otpadnu kraste sljedi podizanje usiju i nosenje neudobnih tuljaka...jos ako mu je hrskavica meksa nosi ih dosta duze....
Nakon tog procesa maltretiranja-Cestitamo, dobili ste psa po vasem ukusu...

Kad sljedeci put budemo od sandre uzimali kujicu, imat ce uheke a sandra ce se pobrinuti da ih pravilno nosi

AST sa kupiranim usima je neopisivo ljepsi, al.... ako budem uzimala jos kojeg muzijaka ili ce biti dobroooo uspavan ili ce biti klemponja, al kujica sigurno sa uhekima :-)

eto toliko od mene....
Na vrh Go down
Mihaela
pupy

Broj komentara : 103
Registration date : 2008-01-24

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Thu Feb 14, 2008 12:51 am

Psi doista imaju drukčiju toleranciju boli ali i njih boli...to znam...
Opet...ovisi i o veterinaru. Meni će veterinar doći doma, pobrinuti se da se uspava dobro(da se ne probudi usred toga) i mislim da će sve biti ok.
Prvo...uopće se ne bojim anestezije...nije to više opasno ako doktor zna što radi...a drugo, imam totalno povjerenje u čovjeka s obzirom da kupira uši staffordima već 20 godina i nije imao nijedan propust.

Žao mi je što ste vi to prošli tako...ali vjerujem da je to bila doktorova nepažnja...

Što se tiče kupiranja...moj Lordić će se sutra kupirati...i vrlo sam pozitivna oko toga svega.
Na vrh Go down
Cerski
Moderator
Moderator

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Thu Feb 14, 2008 12:58 am

Dok sam kupirao pse ili prilikom nekih intervencija moj vet je dozirao anesteziju preko seta za infuziju!Tako da nije postojala opasnost da pretera !
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Thu Feb 14, 2008 2:26 am

nemora samo veterinarovom greskom pas umrijeti za vrijeme operacije....sto ako stene ima slabo srce a da se to nije provjerilo?
....valjda je isao na pretpostavku lakse je nadodati anesteziju nego oduzeti....vet kupira duuugo usi psima,posebno dobermanima kod kojih je to teze, a po poslu kako je odrezao usi tip je je**ni genije!!

nadjite slike usiju na netu, da vam ne bi odrezali kratko-tipa narast ce mu usi....oce vraga...
odma odredite oblik da ne napravi one mesnate seljacke, a i da nebudu uravno rezane....
Na vrh Go down
Cerski
Moderator
Moderator

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Thu Feb 14, 2008 2:36 am

Oblik usiju zavisi i od njihove duzine!
Ima stenaca koji imaju usi kao slon a drugi opet imaju male usi!
Kod dugackih usiju sam usao na varijantu 3/4 ali to zavisi i od oblika glave koji je od boksera specifican!
Ako su male usi idem na celu duzinu. imao sam kerusu kojoj je veterinar odsekao usi a stavio je izgleda kontra kleme pa su joj usi stalno padale na glavu i to je toliko pokvarilo utisak cele pojave da sam vrlo brzo odustao od njenog izlaganja!
Nezgodno je kad dobermandzija sece usi bokseru, onda napravi jako tanke i dugacke usi pa je redovno frka kako ih podici!
Na vrh Go down
Sasa

Broj komentara : 11
Registration date : 2008-01-27

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Thu Feb 14, 2008 1:19 pm

Kad se govori o anesteziji treba razlikovati neke stvari. Kod inhalacione anestezije nema nikakvih buđenja, pas mirno spava sve dok je priključen na aparat. Kod injekcione, koju nažalost u našim balkanskim uslovima većina nas koristi, malo je teže dozirati, pogotovo još kad se uzme u obzir individualna podnošljivost iste. Zato se pribjegava "dodavanju" na prvi znak buđenja. E sad, to što je nekima žao anestetika pa malo odugovlače je druga stvar. Inače, pobornik sam toga "bolje dodati nego prekardašiti", jer kod date prevelike doze nema nazad. A individualna podnošljivost je čudo, imao sam štene boksera na stolu koje uobičajenu dozu nije ni osjetilo, a opet s druge strane ima pasa kojima je pola doze i više nego dovoljno. Ima tu pored individualne još i pasminska, starosna podnošljivost, a na sve to stanje životinje drastično utiče na dozu. Zdravog psa i nekog u kritičnom stanju nije isto uspavati.

Što se tiče oblika i dužine, tu bi se moglo raspredati nadugo i naširoko. Ima svakakvih ukusa. Kod boksera konkretno ih ima koji vole kraće ili više uho, "S" rez ili ravno, šire ili uže...zbog svega toga ja lično dam svoje mišljenje kakvo uho bi najbolje pristajalo psu s obzirom na oblik glave, jačinu hrskavice i sl., ali želje vlasnika su ipak prioritet. Imam kuju koja je loše kupirana (tad nisam imao kleme-kalupe, pa sam dao kolegi da uradi), i znam kako je kad si nezadovoljan kupiranjem. Zbog toga uvijek nastojim da uho bude onakvo kakvim ga je vlasnik zamislio.

Neko spomenu provjeru srca prije kupiranja...po mom iskustvu jako mali broj vlasnika je spreman da plati bilo kakve pretrage prije operativnog zahvata. Kad se sve sabere, pretrage koje bi trebalo napraviti su dosta skuplje nego npr. samo kupiranje. Iako bi svako od nas (ja prvi) volio da zna da je pas koji mu je trenutno na stolu zdrav, nažalost u našim uslovima je to još uvijek naučna fantastika. Kad sam tek počinjao sa hirurgijom spomenuh u par navrata pretrage, a reakcije ljudi su bile takve da mi je jako brzo bilo jasno da od toga nema ništa. Za ovih par godina sam imao samo jednog vlasnika (slovima i brojem 1!!!) koji je tražio pretrage. Znači, dok se ne promijeni svijest vlasnika životinja, veterinarima su u nekim stvarima vezane ruke.
Na vrh Go down
Sasa

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Thu Feb 14, 2008 1:24 pm

Cerski, daj sliku tog uha za koje misliš da je klema bila na kontra strani...misliš na Ciu? Koliko se sjećam, kod nje je oblik uha sasvim ok.
Na vrh Go down
Cerski
Moderator
Moderator

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Fri Feb 15, 2008 3:48 am

Ma ne Cia! Jassa Wayk, Bagzijeva majka! Drzala je usi na glavi a slovo s ali cilrilicno je imalo spoljni luk! Haos!
Na vrh Go down
Sasa

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Fri Feb 15, 2008 9:38 am

Nisam nikad vidio sliku te kuje...imaš neku da postaviš? Mislio sam da je Cia u pitanju jer koliko se sjećam ona nije digla uši.
Na vrh Go down
Cerski
Moderator
Moderator

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Fri Feb 15, 2008 12:38 pm

Moram pronaci sliku glave, ali su to stare fotke!

A Cia nije digla jedno uho! Kupirao je Boban dobermandzija (COBRA) a on kad sece ,sece lepo, ali je muka da usprave ! Sece na punu duzinu i tanko tako da ako podigne pas usi izgleda prelepo (kao kod dobermana) ali kod boksera je to malo veca frka!
Na vrh Go down
Sasa

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Fri Feb 15, 2008 12:55 pm

Ajd malo da sagledamo realno Wink

Nije kod boksera veća frka nego dobermandžije dizanju ušiju posvećuju više pažnje. Doberman inače ima tanju i slabiju hrskavicu od većine boksera. Vjeruj mi, da se bokseraši trude oko dizanja ušiju ko dobermandžije, nijedan bokser ne bi bio sa padnutim uhom Wink

Kad si vidio da neko diže uši bokseru sa praćkama? Obično su to samo tuljci i flaster. Praćke jesu možda glomazne i ružno izgledaju ali su ipak najbolje rješenje za visoko uho, uho je fino istegnuto, zalijepljen je samo vrh, rana diše, nema kontrakcije ožiljka...vjeruj mi da i full dugačko uho može da se uspravi uz malo više truda Wink
Na vrh Go down
Cerski
Moderator
Moderator

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Fri Feb 15, 2008 1:08 pm

Moze kod kucnih ljubimaca, ali u odgajivacnicama postoji problem sa ostalim psima!
Pa zar da boksera dok ne podigne usi drzim samog u boksu ili kuci dok ostali prave nestasluke po dvoristu ili ispustu! Umro bi od tuge jadan!Rolling Eyes
Na vrh Go down
Sasa

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Fri Feb 15, 2008 1:12 pm

Cerski (citat):
Moze kod kucnih ljubimaca, ali u odgajivacnicama postoji problem sa ostalim psima!
Pa zar da boksera dok ne podigne usi drzim samog u boksu ili kuci dok ostali prave nestasluke po dvoristu ili ispustu! Umro bi od tuge jadan!Rolling Eyes

U pravu si, ali onda ni ne moraju svi psi u odgajivačnici biti kupirani, barem ne tako visoko Wink A ionako je kod većine odgajivača obično onih jedan ili dva psa koji su najkvalitetniji privilegovano da žive u kući i budu ljubimci...tako da možda najljepše i najviše kupiranje treba ostaviti samo za njih.
Na vrh Go down
Cerski
Moderator
Moderator

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Fri Feb 15, 2008 5:50 pm

S obzirom da se kupiranje radi na stenetu , onda su mi svi ljubimci! I radim visoko!
A kasnije kako sazrevaju i pokazuju svoje vrline ili mane tako prirastaju srcu vise ili manje!
A cim ga ostavljas za sebe znaci ocekujes nesto bolje, lepse .....
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Today at 3:07 pm

Na vrh Go down

KUPIRANJE ili NE ?!
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2