DogMania

Vise od Foruma

HomeRegistracijaLogin

Share | 

KUPIRANJE ili NE ?!

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Cerski
Moderator
Moderator

Broj komentara : 32
Registration date : 2008-01-26

KomentarNaslov komentara: KUPIRANJE ili NE ?!   Thu Jan 31, 2008 10:38 pm

Kupiranje ili ne, je postala tema u mnogim zemljama koje jos nisu uvele zabranu kupiranja!
U ovim drugim je postala obaveza , ali su i tu misljenja podeljena!

Mnogi odgajivaci opravdavaju kupiranje i iz prakticnih razloga, a ne samo iz estetskih.

Bilo bi zanimljivo cuti misljenje vecine odgajivaca koji imaju pse podlozne kupiranju!
Na vrh Go down
http://www.vdcergebirge.co.yu
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Fri Feb 01, 2008 1:45 am

Hm..
Diskutabilna tema, pogotovo za pasmine kojima ne rezu vise rep..
Izgledaju ocajno...Moje misljenje..
Ja sam bila prevoditelj u NS lani kad je sudio talijan dobermane, inace covjek je vrlo priznat i poznat sto se tice njih.
Sam je rekao da je taj zakon idiotarija, jer nigdje ne pise kakav rep oni zapravo moraju imati i kako taj rep mora izgledati.
Sto se tice moje pasmine, AST, mislim da zabrana je ****** JER
neki psi mogu biti fenomenalni, ALI ako imaju veliko mesnato uho, koje naravno da ne mogu drzati tj nositi kako treba, sve pada u vodu.
Isto slucaj izraza glave kod svih pasa, ruzno prirodno uho nagrdjuje i prekrasnu glavu...
Sto se tice samog zahvata, mrzim dan kad mi se psi kupiraju, jer znam sto prolaze..
Ja bih bila najsretnija da se radjaju kupirani..Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
_willy_
Moderator
Moderator

Broj komentara : 101
Registration date : 2008-01-29

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Fri Feb 01, 2008 1:53 am

sandra (citat):
Hm..

Ja bih bila najsretnija da se radjaju kupirani..Very Happy Very Happy

A pa naravno,tko ne bi?Rolling Eyes

: komentar modifikovan dana: Fri Feb 01, 2008 7:28 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.freewebs.com/lovesammys
ninaa

Broj komentara : 5
Registration date : 2008-02-01

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Fri Feb 01, 2008 5:15 am

Ja sam za kupiranje
Nekupirani psi imaju problema zbog (ogromnih visecih usiju) iz medicinskih razloga.
A opet problem ne smije se izlagati zbog kupiranih pasa Rolling Eyes
Na vrh Go down
http://www.crvenamunja.com
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Fri Feb 01, 2008 10:25 am

_WillY_
moja opaska je bila glasno razmisljanje, a ne da....Rolling Eyes
Ninaa
ne znam koji to nekupirani psi, (znaci da su prije bili kupirani i da si se kupirali) imaju "ogromne visece usi"????
I ne razumijem tvoju recenicu:

A opet problem ne smije se izlagati zbog kupiranih pasa ????
ne kuzim sto zelis reci sa ovom recenicom:confused:
Na vrh Go down
dorazoo
Moderator
Moderator

Broj komentara : 158
Registration date : 2008-01-24

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Fri Feb 01, 2008 11:41 am

Ja sam za nekupiranje to je stravično! Srećom da su zabranili to! Meni je sada puno slađa moja ljubimica
Na vrh Go down
http://www.freewebs.com/samoyedamericancockerspaniel/
ninaa

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Fri Feb 01, 2008 3:21 pm

sandra (citat):
_Ninaa
ne znam koji to nekupirani psi, (znaci da su prije bili kupirani i da si se kupirali) imaju "ogromne visece usi"????
I ne razumijem tvoju recenicu:

A opet problem ne smije se izlagati zbog kupiranih pasa ????
ne kuzim sto zelis reci sa ovom recenicom:confused:

Kako ne razumis Shocked Laughing
Nekupirani onaj koji se kupira a to je doberman,dogo argentino i amstaff koji imaju teske usi.Prije su imali normalne spustene usi ali selekcijom u uzgoju s vremenom su usi nekako iduzile,teske itd,da ne nabrajam.

Ima u nekim zemljama koji je zaista zabranjeno voditi psa kupiranog na izlozbu pa cak je zabranjeno ga voditi takvog u setnju kao "nakaza" a to je Njemacka. Znam iz prve ruke Wink
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Fri Feb 01, 2008 6:10 pm

ok..
ja sam imala dobermana i nije imao takve usi o kakvima ti pricas,
imala sa boxera (nekupiranog) koji opet nije imao takve usi, imala sam dvije njemacke doge, e one su imale velike usi, ali nista cudno s obzirom na kompletno tijelo..
ne znam za Njemacku, nisam se interesirala, ALI znam sa foruma nekih da ljudi u Njemackoj imaju pse kupiranih usiju i da ih vode po ulicama.
Suspect
Na vrh Go down
ninaa

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Fri Feb 01, 2008 9:15 pm

Mozda si ti imala srecu,koji tvoji psi nisu imali problema.
Ja sam vidila puno pasa koji su imali problema i bila po terenima sa vetovima 1986.kad sam se zanimala za veterinu.

PS: a ja znam dvoje njemaca uzivo koji je zabranjeno kupiranje usiju u njihovoj zemlji.
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Fri Feb 01, 2008 10:01 pm

Kazes 86??
mozes li mi reci koji su to tocno problemi bili i kod kojih pasmina???
I kakva je to selekcija bila da se tako pogorsalo stanje uha???
Naravno, molim i kod kojih to pasmina??
Ne slazem se sa tvrdnjom da AST spada u tvoju grupu "teskomesnatih usiju", jer moje iskustvo koje imam i sve pse koje sam vidjela, mahom su imali prirodno podignuto uho, ili pravu ruzu...
mozda sam vidjela par pasa koji su imali veliko uho i krivo noseno..izmedju ostalog to je bio i moj Rio, no kako je Rio Ipak malo kozav pas, tome pripisujem i izgled njegovih usjiu prije kupiranja..
ps
mislim da se 86 god moglo na prste nabrojati ljude u Hr koji su drzali dobermane, boxere, AST, dogo argentino...
ne znam sa kojim si ti to psima se druzila po terenu???
a ako govoris o njemackim ovcarima, e to je vec drugi par cipela;)
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Fri Feb 01, 2008 10:03 pm

dorazoo (citat):
Ja sam za nekupiranje to je stravično! Srećom da su zabranili to! Meni je sada puno slađa moja ljubimica
kupiranje je prije 18-.... godina je bilo stravicno vjeruj...Wink
sada je to gotovo bezbolan zahvat..
ps
znam o cemu pricam..Smile
Na vrh Go down
ninaa

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Fri Feb 01, 2008 10:30 pm

sandra (citat):
Kazes 86??
mozes li mi reci koji su to tocno problemi bili i kod kojih pasmina???
I kakva je to selekcija bila da se tako pogorsalo stanje uha???
Naravno, molim i kod kojih to pasmina??
Ne slazem se sa tvrdnjom da AST spada u tvoju grupu "teskomesnatih usiju", jer moje iskustvo koje imam i sve pse koje sam vidjela, mahom su imali prirodno podignuto uho, ili pravu ruzu...
mozda sam vidjela par pasa koji su imali veliko uho i krivo noseno..izmedju ostalog to je bio i moj Rio, no kako je Rio Ipak malo kozav pas, tome pripisujem i izgled njegovih usjiu prije kupiranja..
ps
mislim da se 86 god moglo na prste nabrojati ljude u Hr koji su drzali dobermane, boxere, AST, dogo argentino...
ne znam sa kojim si ti to psima se druzila po terenu???
a ako govoris o njemackim ovcarima, e to je vec drugi par cipela;)

Prvo ti si nabrajala opcenito kao sto si ubacila za njemacke ovcare a ja sam lijepo napisala da se psi koji podlijezu za kupiranje usiju,koji zaista imaju problema zbog usiju iz medicinskih razloga.

Tesko da ja sve to popamtim davne 1986;) ali cu napisati neke koje se ne zaboravlja..

Koje pasmine Very Happy pa njemacka ,doga,doberman,,,ja sam imala dobermana i znam o cemu pricam.

Da mozes nabrojati ali si sigurno nabrojala onih pasa sa papirima ,,,a kako su izgledali bez,,,a da su im oba roditelja imaju rodovnike.

Boxeri nisu imali problema sa usima,,,interesantno .

Problema su imali kod njihovi vrh usiju kad se otresu povrijedu se,prave kraste,i kad pas trci usi udaraju u oko,,,neki su imali upala oka i usiju.
Na vrh Go down
Cerski
Moderator
Moderator

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Sat Feb 02, 2008 12:05 am

Drago mi da ima razlicitih misljenja o ovome!

Sto se tice usiju donekle je u redu je jer ipak kupiranje u dva meseca nanosi bol!Ali mi nije jasno zasto rep!
Kod mojih (uslovno mojih mislim na rasu) boksera cesto je problem prelomljenog repa! A sto napisa prethodnik nigde ne pise kakv rep, kakvog oblika ....I sta sad ! Zar zbog nekog zakona pas koji je ekstra primerak ne moze da se prikaze u nekim zemljama i pored potvrde veterinara!
U Francuskoj su doneli retroaktivno zakon o zabrani kupiranja usiju i repova! I to za nekih skoro godinu dana!
Sta da rade odgajivaci koji su u medjuvremenu kupirali stence, prodali te stence nekome ?! Kako da ih izlazu kad je zabranjeno! Sta da rade sa tim psima? Ionako je rasa u totalnom padu ( gledajuci generalno broj ekstra jedinki) i to uglavnom zbog novih i novih nemacku pravila!
Jos sad zabraniti pojedinim vrhunskim psima da se takmice ( samim tim i da pare)!

Najnovije im je pravilo da gledaju kriptorhizam i daju ocene ali ne samo kroz jedinku vec i kroz pretke!
Pa moze vas pas da i ne daje kriptorhide ali ako neki njegov rodjak po dedi daje on dobija negativne poene!
Sta li ce jos izmisliti!
Nijansu noktiju i na koju nogu ustaje prvo pas ujutru i u podne posle odmora!?Pa kad to saberu onda dobije poene.
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Sun Feb 03, 2008 5:15 am

hmmm
Cerski malo me iznenadjujes..rep moze, usi ne...Cool
nije stvar krivih repova i svega sto ce poremetilo oko zabrane kupiranja pasa, vec je stvar svih zahvata...
pa mi nije jasno, cemu takav stav..
nema moze ovo, ali ono ne...
Da ili Ne...
Na vrh Go down
Cerski
Moderator
Moderator

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Sun Feb 03, 2008 5:21 am

PA rep iz tog razloga sto sam zadnjih nekoliko godina pre nego sto sam prestao da secem stavljao gumicu! I stene ni ne cvilne , rep atrofira i otpadne!
A za usi je bila potrebna narkoza, zatim krvarenje, pa posle lepljenje, problemi sa podizanjem i slicno.

A narkoza u toj dobi je ipak problem, iako nisam imao slucaj da se stene nije "vratilo"!
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Sun Feb 03, 2008 5:24 am

da..shvacam ja to sve, ALI stvar je zabrane svih zahvata estetske prirode na psima...
Na vrh Go down
Mihaela
pupy

Broj komentara : 103

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Sun Feb 03, 2008 3:01 pm

Ja sam za kupiranje...Very Happy (a i osobno mi AST-ići izgledaju bolje s kupiranim uhekima)

S obzirom da psi imaju drukčiju toleranciju boli vjerujem da zahvate koji se u današnje vrijeme rade oni gotovo ni ne osjete...
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Sun Feb 03, 2008 4:20 pm

hmm
Ne bih se bas slozila sa time..
Moze nam cukibuki ispricati dozivljaj sa kupiranja Matea...No
Na vrh Go down
Cerski
Moderator
Moderator

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Sun Feb 03, 2008 5:15 pm

Mihaela (citat):
Ja sam za kupiranje...Very Happy (a i osobno mi AST-ići izgledaju bolje s kupiranim uhekima)

S obzirom da psi imaju drukčiju toleranciju boli vjerujem da zahvate koji se u današnje vrijeme rade oni gotovo ni ne osjete...

DA ti kazem iskreno i ja sam za kupiranje!
Ali sta je tu je, neko dosta mocniji je doneo takvu odluku i moracemo je postovati!
Osim toga Nemci su isli toliko daleko da su promenili standard boksera u FCI ! Pise pas prirodnog izgleda!
Sto znaci da ovi nasi kupirani odudaraju od standarda!Shocked Shocked
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Sun Feb 03, 2008 5:49 pm

smatram da zabrane kupiranja nije trebalo biti, pogotovo sada kad postoje razliciti nacini da se to lijepo i sto bezbolnije odradi...
ako dodje zabrana ovdje, definitivno cu imati bulterijere, jer malo pasa AST koje sam vidjela sa prirodnim usima, a da mi se zaista svidjaju...
stvar navike ili neceg drugog ne znam..
Na vrh Go down
Cerski
Moderator
Moderator

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Tue Feb 05, 2008 1:03 am

Sandra, Sandra!

Neces valjda da napustis svoju rasu samo zbog usiju?! Shocked

Ja vise volim kupirane , ali boksere prvenstveno gajim zbog njihovog temperamenta i drugih osobina koje ih odlikuju, a usi i rep su samo estetski detalji.
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Tue Feb 12, 2008 3:35 am

Znam da ti zvuci neshvatljivo, naravno da nisu usi samo sto volim kod mojih pasa, ali reci mi gdje je uzitak da imas nesto ako u potpunosti ne mozes uzivati???Rolling Eyes Rolling Eyes
Ako me razumijes sto zelim reci...Suspect
Na vrh Go down
Cerski
Moderator
Moderator

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Tue Feb 12, 2008 3:43 am

Veruj mi da se naviknes!
A i veca je frka napraviti neodrezane usi da stoje pravilno nego podici kupirane.
Kod mene je sad pola pola .Svi ispod tri godine 5 zenki i muzjak su nekupirani, a ostali matorci su kupirani.Ali temperament je i dalje isti samo sad gledas druge stvari kad je pas u frci!
Da li rep drzi dole ili gore , posmatras reakcije usima na izazove raznih vrsta.Ponovo ucis!Very Happy
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Tue Feb 12, 2008 4:11 am

daaaaa..ALI kod mene je to ALI uvijek prisutno..
ja sam esteta veliki
prvo mi je lijepo oku, pa srcu..
ne mozes me shvatiti i nisi jedini..mene zaista smeta ta zabrana, ne mogu ti reci koliko..
nije mi AST vise AST ako je klempav..
pas doslovce izgubi nesto u izgledu sa prirodnim usima..
ajd jos ako ih lijepo nosi, pa su one male itd...
ali kad ti imas lopatu umjesto uha..........
uzas..
Na vrh Go down
Mihaela
pupy

Broj komentara : 103

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Tue Feb 12, 2008 12:06 pm

Odlučila sam kupirati Lorda...još samo da nađem odličnog veterinara koji će mi to napraviti...
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE ili NE ?!   Today at 4:42 pm

Na vrh Go down

KUPIRANJE ili NE ?!
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next