DogMania

Vise od Foruma

HomeRegistracijaLogin

Share | 

Salon za friziranje pasa STELLA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
dorazoo
Moderator
Moderator

Broj komentara : 158
Registration date : 2008-01-24

KomentarNaslov komentara: Salon za friziranje pasa STELLA   Wed Jan 30, 2008 9:14 pm

Zdravo
OVDJE MOŽETE POSTAVITI PITANJA O VAŠIM KUĆNIM LJUBIMCIMA KOJE TREBA ŠIŠATI, TRIMATI I KOJIMA TREBA FRIZURA ZA IZLOŽBU. UJEDNO VAM NUDIMO ODGOVORE IZ DUGOGODIŠNJE PRAKSE U RADU SA PSIMA.
NEDOZVOLITE DA VAŠ PAS IZGLEDA ZAPUŠTENO JER TO IMA I ZDRAVSTVENE POSLJEDICE ZA VASEG LJUBIMCA.

KOŽA JE NAJVEĆI ORGAN A STANJE DLAKE POKAZATELJ JE ZDRAVLJA

: komentar modifikovan dana: Thu Jan 31, 2008 12:31 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.freewebs.com/samoyedamericancockerspaniel/
dorazoo
Moderator
Moderator

KomentarNaslov komentara: Re: Salon za friziranje pasa STELLA   Wed Jan 30, 2008 9:16 pm

Kako okupati ljubimca????

Higijena dlake je jedan od preduslova za zdravlje psa.Koliko često ga treba kupati??
Zavisi od 1.pasmine,2.gdje boravi (stan,dvorište). Sa kupanjem psa ne treba pretjerivati
Jer se prečestim kupanjem može poremetiti njegovo prirodno lučenje masnoće a posljedica je seboreja(prekomjerno masna koža koja se peruta i ima posebno
Jak neugodan miris).Dakle,ako imate rasnog psa raspitajte se kod uzgajivača ili na internetu pročitajte standard za vašu pasminu.

Za kupanje morate pripremiti:

1.šampon za pse (nikako ne koristiti svoj šampon za kosu bez obzira kako on lijepo miriši),spužvica

2.Ručnik (2-3 kom zavisi od veličine psa, u dlaci se zadrži puno vode)

3. Češalj četka i fen (ako je pas dugodlaki)

4.Sklonite u kupatilu stvari jer će vam se pas sigurno par puta stresti pokušavajući da se
oslobodi vode.

Ako ste sve pripremili kupanje može da počne.

Moj savjet:Ako ste nervozni ili ljuti odgodite kupanje za drugi dan.Pas osjeća vašu nervozu pa će biti neposlušan.Kupanje mora biti užitak za vašeg psa i za vas.

Od veličine psa zavisi gdje ćete ga kupati.Većeg psa kupajte u kadi
a štene i manjeg psa u plastičnoj kadici.

Pošto se temperatura tijela kod psa kreće 37,5-39 C voda treba da je topla u tom rasponu,dakle,za nas mlaka.Kod korištenja tuša posebno budite pažljivi kada puštate vodu da nebude pretopla (uvjek puštajte prvo hladnu pa onda poštimavajte toplu).
Mlaz iz tuša ne smije biti jak jer će to uplašiti psa.

Natočite u kadu mlake vode toliko, da kada pas stane u nju,da mu dopire do koljenog zgloba.

Šampon razrijedite u vodi u pl posudici i pripremite spužvicu.
Lagano psa stavite u vodu i pažljivo pokvasite dlaku.

Moj savjet: Budite smireni,bodrite psa riječima (bravo,dobar pas). Kod prvih par kupanja dok pas ne nauči na tretman isključite djecu (ako ih imate)iz tog posla jer ona u principu uznemiravaju psa.Vaš ljubimac treba da kupanje shvati kao „posao“ povezan sa njegovim užitkom a ne kao igru.
Spužvicom nanesite razrijeđeni šampon na dlaku,obratite pažnju da šampon ne ide u oči,njušku i uši.Voda ne smije ulaziti u uši pa tu budite pažljivi,uši ćete na kraju očistiti vlažnom krpicom.Čišćenje unutršnjeg uha prepustite veterinaru

Lagano spužvicom i prstima istrljajte cijelu dlaku od glave preko tijela do šapa i repaObraćajući pažnju na posebno prljava mjesta.
Saperite šampon laganim tuširanjem,a onda ponovite postupak.

Lagano ocijedite dlaku (posebno šape)i premjestite psa na peškir.
Brzo prebacite drugi peškir preko njega jer će se odmah stresti (morate mu dozvoliti jer je to njegov prirodni način da se riješi vode).Obrišite dlaku i kratkodlakog psa nagradite i pustite da se suši,a dugodlakog odnesite na feniranje.

U principu ne postoji pas koji ne voli vodu.Ako od početka ga kupate strpljivo sa puno pohvala i bodrenja ponašajući se kao prema malom djetetu on će već poslije par kupanja biti miran i sa uživanjem će vam se prepustiti.
Pa kad već on uživa neka to bude i za vas uživanje
Na vrh Go down
dorazoo
Moderator
Moderator

KomentarNaslov komentara: Češljanje i četkanje   Thu Jan 31, 2008 3:22 pm

Češljanje i četkanje su ugoda za psa

Psima je svako dnevno četkanje uglavnom ugodno i vole ga.Moramo ih četkati svaki dan od 10 do 30 minuta ovisno o dužini i kvaliteti dlake .Svakodnevno čišćenje možemo zamijeniti sa dva čišćenja na tijedan , ali tada to moramo obaviti vrlo temeljito kako bismo očistili dubinske dijelove dlake Rezulata dubinskog čišćena je sjajno krzno ,manje dlake po stanu i našoj garderobi i nešto jači mišići na našim rukama.Kada psa četkamo moramo jako pritiskati.Dugodlake pse najprije počešljamo tako da dlaka bude raščešljana sve do kože.Budemo li to redovno obavljali dlaka neće biti zapetljana i čišćenje će biti vrlo jednostavno Ne preporučujemo žičane četke ( bez plastičnih završetaka)za kratko dlake pasmine Kod dugodlakih pasa to nije tako opasno Najprije četkamo suprotno od smijera dlake, a potom niz dlaku

Na vrh Go down
bony

Broj komentara : 21
Registration date : 2008-01-30

KomentarNaslov komentara: Re: Salon za friziranje pasa STELLA   Mon Feb 11, 2008 10:00 pm

šta misliš koliko bi mi došlo u frizerskom salonu kupanje i četkanje mog bonija??
Na vrh Go down
dorazoo
Moderator
Moderator

KomentarNaslov komentara: Re: Salon za friziranje pasa STELLA   Mon Feb 11, 2008 10:34 pm

Zavisi koliko dugo nije češljan i kupan
Na vrh Go down
bony

Broj komentara : 21
Registration date : 2008-01-30

KomentarNaslov komentara: Re: Salon za friziranje pasa STELLA   Tue Feb 12, 2008 4:48 pm

ma češljam ja njega jednom tjedno.Ali pošto mu zubi rastu neda mi baš da ga četkam jer me stalno gricka za ruku tako da ga ne stignem pošteno iščetkati.pogotovo između nogu i po trbuhu ..tako da je sav raščupan.I sad imam još jedan problem .čula sam da ga se ne smije često sa šamponom.Nekih 3 puta godišnje.Ja sam svog već jednom okupala prije jedno mjesec dana dok je sav bio popišan i smrdljiv,ali sad se ponovo sav usmrdio pa me zanima da li bi ga mogla ponovo oprati..Imam onaj šampon za bijelu dlaku...čula sam da ljudi koji vode pse na izložbe i moraju malo češće prati svoje pse ,koriste neke posebne šampone koji ne djeluju štetno na kožu kao i oni ostali..pretpostavljam da se ti baviš izložbama pa me zanima kako to s pranjem funkcionira....i eto voljela bih da mi napišeš otprilike koliko bi došlo kupanje i češljanje malog samoyeda
Na vrh Go down
dorazoo
Moderator
Moderator

KomentarNaslov komentara: Re: Salon za friziranje pasa STELLA   Fri Feb 22, 2008 10:50 am

Izvinjavamo se što ovako dugo nismo odgovorili na vaše pitanje!
Za cijenu češljanja i kupanja morate pitati u nekom od salona koji su vam u blizini.
Po standardu kupa se dva puta godišnje.Možda bi mogli nabaviti šampon all system za bijele pse. Dobro može poslužiti i puder za suho pranje.
Ako je nemiran kod češljanja radite to poslije šetnje kada je umoran i uvijek na stolu a ne na podu.
NADAM SE DA SAM POMOGLA.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Salon za friziranje pasa STELLA   Today at 4:42 pm

Na vrh Go down

Salon za friziranje pasa STELLA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1